SAHNE GENÇLERİN
2018-2019

Fenerbahçe Beko Basketbol Gençler Ligi’ni Üçüncü Sırada Tamamladı

Basketbol Gençler Ligi Dörtlü Final organizasyonunda Pınar Karşıyaka’yı 85-62’lik skorla mağlup eden Fenerbahçe Beko, üçüncü oldu.11.05.2019

Basketbol Gençler Ligi Dörtlü Final organizasyonunda Pınar Karşıyaka’yı 85-62’lik skorla mağlup eden Fenerbahçe Beko, üçüncü oldu.

Sinan Erdem Spor Salonu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen Basketbol Gençler Ligi Dörtlü Final etkinliğinin üçüncülük maçını TBF Yönetim Kurulu Üyeleri, TBF CEO'su Ömer Onan, TBF Genel Sekreteri Serbülent Şengün, TBF Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım, TBF Basketbol Geliştirme Direktörü Fırat Eser, Altyapı Erkek Milli Takımlar Koordinatörü Fikret Doğan, TBF Altyapı Faaliyetleri Müdürü Gökhan Sunter ile TBF yetkilileri ve Türk basketbolunun duayen isimleri de takip etti.

Dengede başlayan mücadelenin ilk periyodunda iki ekip de hücumda skor bulmakta zorlandı. İlk çeyreği 15-14 önde tamamlayan Pınar Karşıyaka karşısında ikinci periyotta oyunun temposunu kontrol eden Fenerbahçe Beko, skor üstünlüğünü de eline aldı. Devreyi 37-28 önde kapatan Fenerbahçe Beko, son 10 dakikalık bölüme girilirken de durumu 62-43’e getirdi. Sarı Lacivertliler son bölümde oyunun kontrolünü elinden bırakmadı ve maçtan da 85-62 galibiyetle ayrıldı.

Maçın en değerli oyuncusu, Fenerbahçe Beko’dan David Mutaf seçildi. Karşılaşmayı 24 sayı - 5 asistle tamamlayan David Mutaf’a ödülünü, TBF Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım takdim etti.

Fenerbahçe Beko – Pınar Karşıyaka Maçının Ardından

Serhan Aydanarığ (Fenerbahçe Beko BGL Takımı Başantrenörü)
“Çocuklar sezon boyunca çok iyi çalıştılar ve sonunda bunun karşılığını da aldılar. Bazı oyuncularımızla ayrılıyoruz çünkü artık onlar profesyonel kariyerlerine adım atıyorlar. Adem ve Ergi’nin yolları açık olsun. Pınar Karşıyaka’yı da kutluyorum.”

Adem Bayrak (Fenerbahçe Beko BGL Takımı Oyuncusu)
“Sezon başından bu yana çok çalıştık. Madalyayı hak ettik. Alınan bu sonuçta herkesin emeği var. Bu nedenle tüm ekibe teşekkür ediyorum.”

İnanç Koç (Pınar Karşıyaka BGL Takımı Başantrenörü)
“Organizasyon olarak herkesin takdirini kazandık. Pınar Karşıyaka formasını temsil etmekten gururluyuz. Yarı final maçından sonra gerekli reaksiyonu veremedik. Ancak her şeye rağmen bu turnuvada yaşadıklarımız bizim için büyük bir kazanım.”

İnanç Mert Hotamış (Pınar Karşıyaka BGL Takımı Oyuncusu)
“Takım olarak elimizden gelen mücadeleyi sergiledik. Skorda geri düştüğümüz bölümde toparlanamadık ve maça bir daha da ortak olamadık. Yine de takım arkadaşlarımı bu turnuvadaki mücadelelerinden dolayı kutluyorum.”

Daha Fazla Haber Göster