13. Uluslararası Basketbol Antrenör Semineri’nde İlk Gün Tamamlandı

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından 2005 yılından bu yana organize edilen 13. Uluslararası Basketbol Antrenör Semineri’nde ilk gün tamamlandı.05.07.2019

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından 2005 yılından bu yana organize edilen 13. Uluslararası Basketbol Antrenör Semineri’nde ilk gün tamamlandı.

Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleştirilen 13. Uluslararası Basketbol Antrenör Semineri’nin ilk günü, Türkiye Basketbol Federasyonu Genel Sekreteri Serbülent Şengün ve TÜBAD Başkanı Çetin Yılmaz’ın açılış konuşmalarıyla başladı.

A Milli Erkek Takım ve Pınar Karşıyaka Başantrenörü Ufuk Sarıca, günün ilk eğitiminde “A Milli Takım Hücum Sistemleri” üzerinde durdu. Sarıca, ikinci bölümde ise katılımcılara “A Milli Takım Savunma Sistemleri” üzerine bir eğitim verdi.

Öğle arasının ardından Arda Coşkun, “Spor Psikolojisinin Önemi” konulu eğitim verirken, Beşiktaş Sompo Japan Başantrenörü Dusko Ivanovic de “Pick and Roll Savunması” ve “Hücum Sisteminin Oluşturulması” üzerine durdu.

13. Uluslararası Basketbol Antrenör Semineri, 6 Temmuz Cumartesi günü gerçekleştirilecek eğitimlerle devam edecek.Daha Fazla Duyuru Göster