Kondisyoner Sertifika Eğitim Programı’nda Üçüncü Günün Ardından

2018 - 2019 Türkiye Basketbol Federasyonu Eğitim Kurulu faaliyet programında yer alan Kondisyoner Sertifika Eğitim Programı’nda üçüncü gün tamamlandı.10.07.2019

2018 - 2019 Türkiye Basketbol Federasyonu Eğitim Kurulu faaliyet programında yer alan Kondisyoner Sertifika Eğitim Programı’nda üçüncü gün tamamlandı.

Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleştirilen Kondisyoner Sertifika Eğitim Programı’nın üçüncü gününde Luka Svilar ve Prof. Dr. Nevin Atalay Güzel ile Gamze Çobanoğlu eğitimler verdi.

Luka Svilar sabah eğitimlerinde basketbolda motorik özellikler konu başlığı altında; antrenman yöntemleri, plyometric çalışmalar ve oyuncuda yorgunluk takibi ve toplama ile takip yöntemleri ve testler çalışmaları üzerinde durdu.

Öğle arasının ardından gerçekleştirilen eğitimlerde ise spor yaralanmalarını önleme stratejileri konu başlığı altında Prof. Dr. Nevin Atalay Güzel ile Gamze Çobanoğlu; ayak ve ayak bileği yaralanmalarını önleme, bel ve boyun yaralanmalarını önleme programlarını anlattı. Günün son eğitiminde ayrıca, üst ve alt ekstremite yaralanmalarından sonra spora güvenli dönüş algoritmaları konulu bir eğitim verildi.

Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleştirilen Kondisyoner Sertifika Eğitim Programı’nın dördüncü günü, 11 Temmuz Perşembe günü verilecek eğitimlerle devam edecek.
Daha Fazla Duyuru Göster