Denetim Kurulu


1980 yılında Ankara'da doğdu, aslen Erzincan’lıdır. Ankara Tevhik İleri İmam Hatip Lisesinden sonra, 2002 yılında Gazi Üniversitesi Tarih Bölümü’nden mezun oldu.

2003 yılında kamudaki meslek hayatına, TBMM'de başlamış olup, sırasıyla Milletvekili Danışmanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı Özel Kalem Müdürlüğü, Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığı ve 20 Şubat 2014 tarihinden itibaren Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevini yürütmüştür.30 Mart 2015 tarihinde GSB Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürü olarak atanmış olup, halen bu görevini yürütmektedir.

Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü görevini yürütürken gençliğin hizmetindeki projelerde yer almış, 2016 yılında düzenlenen 1.Hizmetkar Liderlik Zirvesinde yılın hizmetkar bürokratı seçilmiştir.

Kamu yararına birçok vakıf ve dernekte mütevelli heyeti başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliği yapmakta olup, evli ve bir çocuk babasıdır.10.10.1967 tarihinde Erzurum Aşkale’de doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünden mezundur. Halen Kredi ve Yurtlar Kurumunda Teftiş Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Kayak ve Boks Federasyonu Denetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulunmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.


6 Eylül 1973 Şişli/İstanbul’da doğmuştur. T.C. Maltepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde Öğretim Görevlisi olarak görev yapmış olup, halen T.C. Bahçeşehir Üniversitesi eğitim merkezinde ders vermektedir. Borsa şirketlerinde altı yıl çalışmıştır. Bir dönem Adalet Bakanlığı'nda ‘Bilirkişi’ olarak görev yapmıştır. Yirmi yıldır muhasebecilik yapmaktadır. SMMM yanında SPK ve KGK’dan Bağımsız Denetçi unvanlarına haizdir. Suadiye Denetim Ltd.Şti.’nin kurucu ortağıdır.

ABD, Fransa, İngiltere, İtalya ve Rusya’da meslekî inceleme ve araştırmalarda bulundu. Çeşitli üniversiteler, sivil toplum kuruluşları, sanayi ve ticaret odaları ve meslek örgütlerinde seminer ve konferanslar verdi. Pek çok meslekî dergi, radyo, TV, internet sitesi ve gazetelerde 100’ün üzerinde söyleşi, inceleme ve makaleleri yayımlandı.

YAZ, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD), Muhasebe ve Finansman Öğretim Üyeleri Bilim ve Araştırma Derneği (MUFAD) ve BJK kongre üyesidir. Yayınlanmış pek çok eseri bulunmaktadır. Arapça, Fransızca, İngilizce ve Osmanlıca eğitimi almıştır.

Ankara’da doğdu. Orta ve lise eğitimini Ankara Özel Tevfik Fikret Lisesinde tamamladı. Ankara Hacettepe Üniversitesi, Fransız dili ve edebiyatı bölümünden mezun oldu.

Tevfik Fikret Lisesi ve Hacettepe Üniversitesi ve Mülkiyeliler Spor Kulübü basketbol takımlarında görev aldı.

Mezun olduğu Tevfik Fikret Lisesi ve Cezayir Büyükelçiliğinde tercüman olarak görev yaptı.

1993 yılından beri TBMM Dış ilişkiler ve Protokol Başkanlığında göreve başladı. Halen TBMM Dış ilişkiler ve protokol Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Fransızca ve İngilizce bilmektedir.