TÜRKİYE BASKETBOL LİGİ
2018-2019

Türkiye Basketbol Ligi Lig Kurulu Gerçekleştirildi

Türkiye Basketbol Ligi Lig Kurulu Toplantısı, Türkiye Basketbol Federasyonu yetkilileri ve kulüp temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.29.05.2019

Türkiye Basketbol Ligi Lig Kurulu Toplantısı, Türkiye Basketbol Federasyonu yetkilileri ve kulüp temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

İstanbul Sheraton Ataköy Otel’deki toplantıya, TBF Yönetim Kurulu Üyeleri Hüseyin Beşok ve Mehmet Serhan Antalyalı, TBF CEO’su Ömer Onan, TBF Genel Sekreteri Serbülent Şengün, TBF Erkek Ligleri Direktörü Derya Yannier, MHK Başkanı Recep Ankaralı, TBF Genel Sekreter Yardımcısı Emin Balcı, TBF Hukuk Kurulu Üyesi Yaşar Karatepe ve Erkek Ligleri Direktör Yardımcısı Özgün Önver ile Türkiye Basketbol Ligi’nde mücadele eden kulüplerin temsilcileri katıldı.

Gündeme ilişkin değerlendirmelerin yapıldığı toplantıda; yabancı oyuncu durumu, naklen yayın planlaması ve yeni sezon takvimi değerlendirildi. Mali ve yapısal kriterler talimatının paylaşıldığı toplantıda ayrıca statüler ve transfer takvimiyle ilgili değişiklikler de aktarıldı. Toplantıda takım temsilcileri söz alırken, beklentilerini ve değişiklik taleplerini de ilettiler.

Daha Fazla Haber Göster